Our range of products include imported glass fiber media filter.
₹ 4113 / Piece Get Latest Price
| Flow Rate | 250 m3/hr |
| Automation Grade | Manual |
| Vessel Height | 1200 mm |
| Vessel Diameter | 600 mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Voltage | 220 |
| Media Quantity | 200 kg |
Minimum order quantity: 2 Piece
₹ 2223 / Piece Get Latest Price
| Flow Rate | >300 m3/hr |
| Automation Grade | Automatic |
| Vessel Height | 500 mm |
| Vessel Diameter | 400 mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Voltage | 220 V |
| Media Quantity | 200 kg |
| Power | Puneet Filters |
| Diameter | 200 |
| Temperature | 200 |
Puneet (Owner)
Puneet Enterprise
Office No 7 Ankit Plaza, Neelam Chowk, Neelam Flyover Market, Faridabad - 121001, Haryana, India